W ramach specjalności Budowa i tuning samochodów odbywają się zajęcia, na których studenci zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi zarówno standardowych, jak i najnowocześniejszych rozwiązań w tym zakresie. Dowiadują się, jak dzisiaj buduje się podwozie, nadwozie, układy napędowe czy kierownicze. Odbywa się to w ramach zajęć teoretycznych, jednak celem studiów jest także praktyczne przygotowanie absolwentów do wykonywania napraw i tuningów.

W ramach zajęć praktycznych studenci uczą się, jak wprowadzać modyfikacje w pojazdach, aby zwiększyć ich osiągi oraz zmieniać estetykę. Dzisiaj istotną kwestią jest również to, aby tuning samochodów przyczyniał się środowisku. Studenci nabywają wiedzę, jak w praktyce stosować proekologiczne rozwiązania. Budowa samochodów benzynowych i gazowych, ale też hybrydowych, to obszary, w których kształcą się studenci.

Nauka o budowie samochodów i nie tylko

Co istotne, budowa samochodu to nie wszystko, czego dowiaduje się student omawianego kierunku. Zyskuje on również umiejętności, dzięki którym potrafi wykorzystać nabytą wiedzę. Dlatego też możliwości zawodowych dla absolwentów specjalności Budowa i tuning samochodów jest bardzo wiele. Udowadnia to szeroki zakres przedmiotów, prowadzonych w ramach tego kierunku. Są to między innymi takie przedmioty, jak:

  • Budowa samochodów
  • Tuning zawieszenia
  • Tuning zewnętrzny
  • Podstawy organizacji i zarządzania

Dla kogo nauka z zakresu – budowa samochodu i tuning?

Dla kogo przeznaczone są omawiane studia? Budowa samochodu oraz jego tuning powinny zainteresować każdego, kto optymistycznie widzi perspektywę pracy przy autach. Studia stacjonarne kończą się po 7, natomiast niestacjonarne po 8 semestrach, które zwieńczone zostają przyznaniem tytułu inżyniera. Jednak nie tylko uzyskanie tytułu motywuje do podjęcia nauki z zakresu budowy samochodów i ich tuningu. Niewątpliwie jest to ciekawa opcja dla każdego miłośnika pojazdów mechanicznych, który może w ten sposób pogłębiać swoją wiedzę w obszarze, który go pasjonuje.

Budowa samochodów i ich tuning – po co studiować?

Niewątpliwie studia z zakresu budowy samochodu i jego tuningu dają wiele możliwości zawodowych. Gdzie mogą znaleźć zatrudnienie absolwenci omawianego kierunku? Jakie mają możliwości zawodowe? Oto główne, choć nie jedyne opcje:

  • serwis samochodowy
  • stacje diagnostyczne
  • wyspecjalizowane warsztaty tuningowe
  • własna działalność

Z całą pewnością można przyznać, że wiedza nabyta w ramach studiów jest wystarczająca, aby znaleźć pracę w zawodzie. Niemniej jednak wiele osób studiujących wiedzę z zakresu budowy i tuningu samochodów posiada już pewne podstawy z pokrewnych kategorii. Są to osoby wyspecjalizowane np. w mechanice samochodowej czy elektronice. Kierunek Budowa i tuning samochodów pozwala im poszerzyć wiedzę, co okazuje się niezwykle cenne na rynku pracy.

Warto również jeszcze raz podkreślić, że na omawianym kierunku studentom przekazywana jest nie tylko teoria i praktyka dotycząca stricte samochodów, ich działania oraz sposobów modyfikacji konstrukcji. Absolwenci posiadają również rozwinięte umiejętności miękkie, dzięki którym mogą wykorzystać swoją wiedzę na wiele sposobów. Przykładowo, wiedza z zakresu organizacji i zarządzania pozwala uzyskać stanowisko w dziale marketingu firmy motoryzacyjnej. Ponadto, absolwent może również zostać dziennikarzem motoryzacyjnym, jeżeli posiada umiejętności pisarskie. Widać, zatem wyraźnie, że specjalność studiów Budowa i tuning samochodów otwiera wiele możliwości dla ludzi z pasją do motoryzacji.

2 KOMENTARZE

  1. Bardzo fajny artykuł. Zgadzam się w całości, że warto studiować tuning pojazdów. Ja zacząłem studia magisterskie na tym kierunku na Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej i jestem zadowolony. Od dawna interesuje mnie tuning, dużo się udzielam na forach. To moje hobby. Po tych studiach mogę otworzyć renomowany warsztat. Chciałbym w przyszłości być najlepszy, żeby mnie polecano na tematycznych forach. Ukończenie tego kierunku otworzy mi wiele drzwi, do świata profesjonalistów. Dzisiaj, kiedy mamy tyle kiepsko zmodyfikowanych samochodów liczy się przede wszystkim jakość wykonania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj