Brytyjska marka MINI zaprezentowała w pełni elektryczny model! Jest nim trzydrzwiowy Mini Hatch Electric, oznaczany również symbolem SE. Właścicielem MINI jest znany na całym świecie od blisko stu lat bawarski koncern BMW. Sam MINI Hatch, produkowany jako auto klasy miejskiej, funkcjonuje z powodzeniem na motoryzacyjnym rynku od roku 2001. Jeśli chodzi o dostępne warianty, auto występuje w wersjach Cooper, One oraz Cabrio. W roku 2014 zadebiutowała już trzecia generacja tego modelu.

Pasja niebywale elektryzująca

MINI sam w sobie to kultowe auto. Jeśli jednak dodamy do niego jeszcze w stu procentach elektryczne rozwiązania, to uzyskamy obraz auta, które już teraz potrafi sprostać wyzwaniom przyszłości. Potrafi bowiem łączyć sportowe właściwości jezdne, wyróżniający się design oraz zero-emisyjność w zakresie produkcji spalin. Pod maską MINI Hatch Electric odnajdziemy wydajny, wysokonapięciowy akumulator, zbudowany z dziewięćdziesięciu sześciu ogniw o łącznej pojemności 32,6 kWh. Bateria ta jest umiejscowiona pod podłogą auta, dzięki czemu pozwala na uzyskanie niskiego środka ciężkości. Pozwala to wzmocnić stabilność toru jazdy nawet na ostrych zakrętach. Ta wersja MINI to dynamiczny, ekologiczny i designerskich majstersztyk!

Jeszcze więcej niesamowitych parametrów technicznych

MINI Cooper Hatch, z perspektywy osób nim podróżujących, to na pierwszy rzut oka cztery wygodne siedzenia. Pojemność bagażnika daje wiele możliwości, dzięki opcji powiększenia z 211 do aż 731 litrów. Hatch skrywa w sobie 184 KM (135 kW), co przekłada się na następujące osiągi: 226 – 234 kWh/100 km (WLTP combined), 296 – 313 km (WLTP City) oraz 14,9 kWh/100 km (WLTP).

Przyspieszenie jak na torze wyścigowym

Jeśli myślicie, że MINI Hatch to stereotypowy, nudny elektryk bez wyrazu, to jesteście w błędzie. Od 0 do 100 km/h jest w stanie rozpędzić się w 7,3 sekundy. Przy tym w zasadzie nic lokalnie nie emituje – 0 g/km (WLTP). Za tego typu mobilne, niesamowite rozwiązania trzeba zapłacić co najmniej od 143 000 zł.

Życie składa się ze szczegółów

Jak już było wspomniane, MINI to esencja designu. Odnajdziemy ją w wielu miejscach. Jednym z nich są stylizowane, a zarazem praktyczne ozdobniki boczne. Zapewniają one poczucie indywidualności i wyjątkowości. Wyposażone są w diodowe kierunkowskazy. Noszą również napis Cooper SE w błyszczącym kolorze czarnym z żółtym logo „S” i subtelnym chromowanym akcentem.

Nowa stylistyka to również wyjątkowy tylny zderzak. Ma bardziej rozbudowany, masywny wygląd. Trudno go nie zauważyć na drodze. Zderzak ma wyróżniający się, żółty znaczek „E”, który dodaje mu futurystycznego wizerunku.

Lakiery MINI podnoszą to prawdziwe stylistyczne wyzwanie, jeśli chodzi o wyróżnienie się w samochodowym tłumie. Dach w MINI zajmuje specjalne miejsce, jeśli chodzi o kolorystykę. Spektakularny, wielotonowy odcień jest jedyny w swoim rodzaju. To absolutna rewolucja w lakiernictwie. Stanowi on przejście od mrocznego San Marino Blue, przez jaskrawy Pearly Aqua Blue, aby ostatecznie osiągnąć charyzmatyczny Jet Black.

Uwaga – dofinansowanie!

Od niedawna możliwa jest jeszcze większa dawka entuzjazmu, połączona z posiadaniem MINI Cooper SE! Można bowiem składać wnioski o znaczące dofinansowanie zakupu tego auta elektrycznego. Kwota subwencji sięga blisko 19 000 zł., a z Kartą Dużej Rodziny nawet 27 000 zł. A wszystko to możliwe jest w programie „Mój elektryk”!

Dokąd udać się po MINI Cooper Hatch?

Opisane rozwiązania modelowe dostępne w ramach MINI Cooper Hatch odnajdziemy i przetestujemy w salonach dealerskich MINI M-Cars.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj