Nie wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, że to właśnie wycieraczki samochodowe są jednym z najważniejszych akcesoriów, których zadaniem jest zapewnienie nam bezpośredniego bezpieczeństwa na drodze. Bez względu na porę roku, czynniki zewnętrznie jak kurz, pył lub czynniki atmosferyczne w postaci śniegu i deszczu skutecznie osadzają się na przedniej i tylnej szybie, ograniczając widoczność kierowcy. To właśnie od jakości wycieraczek zależy, jak skutecznie uda nam się ową szybę doprowadzić do idealnego stanu. Dlatego właśnie tak istotne jest, by wybrać odpowiednie wycieraczki do swojego pojazdu.

Jakie typy wycieraczek wyróżniamy

Wprawdzie budowa wycieraczek samochodowych jest stosunkowo prosta, obecnie na rynku możemy spotkać się z kilkoma rodzajami akcesoriów. Najpopularniejszym typem wycieraczek, który stosowany jest we wszystkich starszych pojazdach, są wycieraczki tradycyjne. Tradycyjna odmiana wycieraczek jest najprostszą z konstrukcji, gdzie za pośrednictwem metalowego stelaża gumowe pióro jest dociskane do szyby. Obecnie jednak coraz więcej właścicieli pojazdów stawia na lepszą odmianę wycieraczek, czyli wycieraczki płaskie. W tego typu wycieraczkach ramię jest połączone z piórem, a cała konstrukcja jest wykonana z lepszych i bardziej elastycznych materiałów, co pozwala na efektywniejsze czyszczenie szyby ze wszelkich zanieczyszczeń. Wycieraczki płaskie są najlepszym wyborem dla kierowców prowadzących dynamiczny tryb jazdy oraz rozwijających duże prędkości. Na rynku dostępne są również wycieraczki hybrydowe, które stanowią swoiste połączenie powyżej wspomnianych rodzajów wycieraczek. Wybierając jednak wycieraczki hybrydowe, należy zweryfikować czy pasują one do naszego pojazdu. W takiej sytuacji niezbędne może okazać się dokupienie adaptera, który umożliwi zamontowanie wycieraczek hybrydowych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wycieraczek samochodowych

Wybierając idealne wycieraczki do naszego samochodu, warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Po pierwsze niezbędne będzie sprawdzenie długości wycieraczek, które idealnie wpasują się w rozmiar naszej przedniej oraz tylnej szyby. Najprostszym sposobem na zakup prawidłowego rozmiaru wycieraczek jest porównanie ich długości z długością wycieraczek fabrycznych. Obecnie na rynku wycieraczek możemy spotkać modele w każdym przedziale cenowym. Jeżeli samochód to nasz drugi dom, i bardzo dużo czasu spędzamy jeżdżąc, warto zainwestować w droższe modele wycieraczek, które będą efektywnie działać przez długi czas. Jeżeli jednak za kółkiem siadamy sporadycznie, wtedy warto kupić solidny model wycieraczek w średniej półce cenowej. Kupując najdroższy model, zapłacimy a efektywność pracy będzie porównywalna tańszych odpowiedników.

Kiedy powinniśmy zastanowić się nad wymianą wycieraczek samochodowych?

Wycieraczki samochodowe powinny być przez nas wymieniane regularnie. Pierwszymi objawami eksploatacji wycieraczek są smugi, które pojawiają się w trakcie ich pracy. W przypadku piszczenia podczas pracy, bądź widocznych ubytków piór, należy niezwłocznie dokonać wymiany wycieraczek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj