BMW co jakiś czas dokonuje zmian w swojej ofercie, aby wyszczególnić pewne modele. Tak było z serią 4, która początkowo obejmowała dwudrzwiowe modele serii 3. Poprzez zmianę nazwy chciano podkreślić sportowy charakter tych modeli. Z czasem seria 4 nabrała własnego stylu i umocniła się w świadomości klientów, a idealnym przykładem jej rozwoju stało się najnowsze BMW 4 Gran Coupe.

Projektanci marki na fali popularności czterodrzwiowych coupe zdecydowali się na stworzenie BMW 4 Gran Coupe. Tym samym powstał samochód łączący w sobie najlepsze cechy sportowych modeli firmy i przestronnego wnętrza czterodrzwiowej limuzyny. Koncepcja coupe z dwiema parami drzwi została bardzo ciepło przyjęta przez klientów. Te samochody wyglądają prestiżowo, doskonale radzą sobie na torze, a do tego można nimi bezpiecznie odwieźć dzieci do szkoły i pojechać w podróż. Modelowi możesz się bliżej przyjrzeć odwiedzając salony BMW M-Cars.

BMW 4 Gran Coupe – sportowy duch i praktyczne nadwozie

Wielu motomaniaków marzy o sportowym samochodzie, który utożsamia z dynamicznym coupe. Niestety, w pewnym momencie życia przychodzi moment, w którym potrzebujemy bardziej praktycznego pojazdu.BMW 4 Gran Coupe jest jednym z samochodów udowadniających, że można połączyć sportowe coupe z autem rodzinnym.

Przede wszystkim BMW 4 Gran Coupe oferuje nam dynamiczną linię nadwozia zdradzającą, że to auto ma potencjał. Ten model po prostu wygląda jak auto sportowe, ale do tego posiada dwie pary drzwi. Oznacza to, że do tyłu wygodnie wsiądą pasażerowie, a montaż fotelika dla dziecka nie będzie żadnym problemem.

BMW 4 Gran Coupe stylistycznie wygląda bardzo lekko i dynamicznie. Mimo to nadwozie może się pochwalić sporymi wymiarami gwarantującymi przestronne wnętrze. Karoseria legitymuje się długością 4783 mm, szerokością 1852 mm oraz wysokością 1442 mm. Rozstaw osiwynoszący 2856 mmpozwolił wygospodarować dużo przestrzeni dla pasażerów. Mimo smukłej sylwetki 4 Gran Coupe może się pochwalić bagażnikiem o pojemności 470 l z możliwością powiększenia do 1290 l.

Projektanci marki zadbali o szereg detali nadających autu sportowego charakteru. Bryła nadwozia cieszy oko lekkością oraz elegancją. Muskularne błotniki i ostre przetłoczenia nadają całości pazura. Dach opada w tył ku zadartemu tyłowi sprawnie zastępującemu tylny spojler. Tak wyglądające auto zachęca do szybszej jazdy, ale czy napęd na taką pozwala?

BMW 4 Gran Coupe – wersje silnikowe na każdą okazję

Jeżeli ktoś sięga po samochód coupe, to nie oznacza od razu, że chce się nim ścigać. BMW doskonale sobie z tego zdaje sprawę i wie, że 4 Gran Coupe może być wykorzystywane jako samochód biznesowy, rodzinny lub sportowy właśnie. W efekcie zadbano o bardzo różnorodną ofertę silnikową. Takie podejście sprawiło, że każdy znajdzie wersję idealnie skrojoną pod swoje potrzeby. W ofercie znalazły się zarówno ekonomiczne silniki benzynowe i wysokoprężne, jak i ostra odmiana sportowa.Przyjrzyjmy się bliżej wersjom dostępnym w salonach M-Cars.

Dane techniczne BMW 4 Gran Coupe:

Silniki benzynowe:

BMW 420i Gran Coupe

 • silnik 2.0 l o mocy 184 KM i 300 Nm
 • przyspieszenie do 100 km/h: 7,9 s
 • prędkość maksymalna: 235 km/h
 • zużycie paliwa: 6,6-7,3 l/100 km.

BMW 430i Gran Coupe

 • silnik 2.0 l o mocy 245 KM i 400 Nm
 • przyspieszenie do 100 km/h: 6,2 s
 • prędkość maksymalna: 250 km/h
 • zużycie paliwa: 6,9-7,6 l/100 km.

BMW M440i xDrive Gran Coupe

 • silnik 3.0 l o mocy 374 KM i 500 Nm
 • przyspieszenie do 100 km/h: 4,7 s
 • prędkość maksymalna: 250 km/h
 • zużycie paliwa: 8-8,5 l/100 km.

Silniki diesla:

BMW 420d Gran Coupe

 • silnik 2.0 l o mocy 190 KM i 400 Nm
 • przyspieszenie do 100 km/h: 7,3 s
 • prędkość maksymalna: 235 km/h
 • zużycie paliwa: 4,8-5,4 l/100 km.

BMW 420d xDrive Gran Coupe

 • silnik 2.0 l o mocy 190 KM i 400 Nm
 • przyspieszenie do 100 km/h: 7,6 s
 • prędkość maksymalna: 233 km/h
 • zużycie paliwa: 5,1-5,7 l/100 km.

BMW 4 Gran Coupe, jak widać, może być zarówno spokojnym samochodem do codziennej pracy, jak i dynamiczną bestią do wykorzystania na torze wyścigowym. Producent bardzo rozważnie dobrał silniki do tego modelu. Nie da się ukryć, że fani naprawdę mocnych wrażeń będą musieli sięgnąć po flagową wersję M440i xDrive Gran Coupe.

BMW 4 Gran Coupe – klasa premium w pełnej okazałości

Najnowsze BMW 4 Gran Coupe kusi nie tylko dynamiczną sylwetką, sportowym charakterem oraz różnorodnymi silnikami. Czterodrzwiowe coupe może się również pochwalić bardzo bogatym wyposażeniem. Klienci skorzystają z najnowszych zdobyczy technologii, jak komplet systemów wspomagających kierowcę, czy inteligentny asystent BMW. Obsługę auta znacząco ułatwia aplikacja My BMWna smartfony. Pozwala ona na sprawdzanie stanu pojazdu, czy planowanie serwisowania.

We wnętrzu znajdziemy wysokiej jakości materiały, a wyposażenie obejmuje liczne elementy umilające podróż. Co ważne, klienci mają także możliwość skorzystania z katalogu części BMW M Performance Parts.W efekcie BMW 4 Gran Coupe może być jeszcze ostrzejsze. Zainteresowany czterodrzwiowym coupe z Bawarii? Wszystkie wersje znajdziesz w salonach dealerskich BMW M-Cars.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here