Bridgestone wciąż jest uważany za największego producenta opon i wyrobów gumowych na świecie. Przedsiębiorstwo powstało blisko 100 lat temu, a nawet nie myśli o zejściu z piedestału wprowadzając coraz to nowsze propozycje ogumienia do samochodów osobowych. Jakie modele na sezon zimowy, letni i wielosezonowe tego producenta są godne polecenia?

Opony zimowe Bridgestone Blizzak LM005

Na pierwszy ogień idzie model zimowy marki Bridgestone, czyli Blizzak LM005. To ogumienie, które zapewni poczucie bezpieczeństwa nawet w trudnych warunkach pogodowych. Oferuje niezwykłą przyczepność i łatwość hamowania na śniegu. Gdy założysz ten model na koła, poczujesz różnicę nawet przy niższych prędkościach. Wchodzenie w zakręty nie będzie problemem, a ewentualne reakcja opon na wciśnięcie pedału hamulca nawet na mokrej nawierzchni momentalna. Blizzak oferuje doskonałe właściwości zarówno na lodzie, jak i śniegu za sprawą lameli typu 2D i 3D, duża w tym zasługa bogatej w krzemionkę mieszanki.

Jak Blizzak wypadł w testach? Jednym słowem znakomicie. W klasie premium nie ma ogumienia na zimę, które może pochwalić się krótszą drogą hamowania. Nie mogło więc być inaczej, model japońskiego koncernu znalazł się w klasie A. W przypadku efektywności paliwowej jest nieco gorzej, ale nie można wymagać cudów od opon premium, w tym modelu i tak jest to wysoka klasa C. Poziom hałasu wytwarzanego podczas pracy opony nie jest duży, wynosi dokładnie 71 decybeli. Oczywiście jest to model spełniający wszystkie normy rynku europejskiego. Występuje w wielu wydaniach, jeśli chodzi o rozmiar, ale i indeks prędkości czy nośności.

Bridgestone Weather Control A005 EVO – opony całoroczne

Przejdźmy do modelu całorocznego, który jak możesz się domyślać, ma coś z zimówki i opony letniej. Oczywiście również tym razem Bridgestone nie oszczędzał. Stworzył ogumienie, które uzyskało najwyższą klasę A w testach przyczepności na mokrej nawierzchni, pamiętajmy, że mówimy o modelu wielosezonowym.

To jednak nie wszystko, symbol 3PMSF nie pojawia się na rancie opony bez powodu, ulepszona wydajność na ośnieżonej nawierzchni sprawia, że również zimą droga hamowania jest znacząco krótsza na modelu Weather Control A005 EVO, porównując ją do innych z segmentu premium.

Bridgestone na tym jednak nie poprzestał, zastosował mieszankę, która oferuje wydłużoną żywotność, inżynierowie uzyskali przebieg podobny do tego, z jakim mamy do czynienia w oponach letnich klasy premium.

Bridgestone DriveGuard – innowacyjne ogumienie letnie

DriveGuard to jeden z najlepszych możliwych wyborów w tej klasie cenowej i w całym segmencie premium. Dlaczego tak uważamy? Ponieważ przemawiają za tym liczby, przede wszystkim klasa, a gdy mówimy o testach drogi hamowania na mokrej nawierzchni, cicha praca na poziomie 69 decybeli i oczywiście technologia Run Flat, z której kierowca może skorzystać dosłownie w każdej chwili, gdy ogumienie najedzie na przeszkodę, która spowoduje jego uszkodzenie.

DriveGuard został stworzony z myślą o bezpieczeństwie kierowców i pasażerów, ale również innych uczestników ruchu. Wymienione wyżej trzy modele to flagowe wersje ogumienia Bridgestone – warto je wybrać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj