Mniejsze warsztaty samochodowe potrafią funkcjonować bez osoby takiej, jak doradca serwisu. Niestety większość średnich, a zwłaszcza dużych i renomowanych przedsiębiorstw, nie będzie w stanie sprawnie działać bez doradcy serwisowego nawet jeden dzień. Na czym polega praca na tym stanowisku i czy taki pracownik jest niezbędny w firmie?

Za co odpowiedzialny jest doradca serwisu?

Doradca serwisu to bardzo ważna osoba, która jako pierwsza ma kontakt z klientem i zajmuje się jego obsługą. Przejmuje część obowiązków od całego zespołu, czyli ma kontakt zarówno z mechanikami, jak i z właścicielem warsztatu samochodowego, a nawet z księgowymi.

Specjalista serwisowy przeprowadza diagnozę pojazdu i doradza klientom w wyborze najkorzystniejszej usługi. Jest również bardzo często łącznikiem pomiędzy towarzystwami dostarczającymi ubezpieczenia a właścicielem pojazdu.

Jak wygląda praca doradcy serwisowego?

W warsztacie samochodowym doradca serwisowy ma bardzo często oddzielne biuro do samodzielnej pracy lub współpracuje z innymi doradcami. Właściciel firmy zapewnia komputer służbowy stacjonarny lub przenośny laptop oraz telefon komórkowy. Klienci bowiem kontaktują się za pomocą połączeń telefonicznych, jak i pocztą elektroniczną. Na maila można również przesłać wszystkie dokumenty dotyczące naprawy oraz rachunek, bez potrzeby drukowania.

Mimo tego, że wielu przedsiębiorców obawia się stworzenia nowego miejsca pracy, jakim jest doradca serwisu, sądząc, że taki pracownik nie będzie miał czym się zajmować przez cały dzień, to jednak zdecydowanie jest to bardzo dobra inwestycja. Doświadczony doradca będzie kompleksowo obsługiwał klientów, budował bardzo dobre relacje i pomagał, chociażby w zakresie likwidacji szkód. W dużych przedsiębiorstwach samochodowych zatrudnia się kilku doradców serwisowych na stałe.

Czy warto zostać doradcą serwisowym?

Doradca serwisu w renomowanej firmie ma stabilne zatrudnienie a przy tym atrakcyjne wynagrodzenie z dodatkowymi premiami. Ponadto pracownicy regularnie przechodzą różne szkolenia, które pozwalają nabyć jeszcze większe umiejętności, dzięki czemu takie osoby otrzymują prestiżowe certyfikaty, które są cenione na rynku motoryzacyjnym, ale również mogą angażować się w inne prace, a także uzyskać awans.

Każdy może zacząć bez doświadczenia, ale mając już kilkuletni staż w obsłudze klienta i dobrą wiedzę z zakresu budowy pojazdów, można liczyć na spore wynagrodzenie już na początek, wyposażenie takie jak laptop i telefon, a w niektórych przypadkach nawet samochód służbowy.

Gdzie uzyskać stałą i dobrze płatną pracę?

Warto skorzystać z ofert pracy dostępnych w renomowanych przedsiębiorstwach, takich jak na przykład BMW. Aktualne miejsca pracy można znaleźć na stronie: praca-dealerbmw.pl.

Rekrutacja przebiega nowocześnie, w sposób dobrze przemyślany oraz płynny. Kandydat przechodzi ponadto interaktywną grę wideo, która pozwala mu zapoznać się z przyszłym środowiskiem pracy. Wiele osób marzy o tym, aby dostać się do pracy lidera rynku motoryzacyjnego, jakim jest koncern BMW. Aplikacje bardzo łatwo można złożyć przez intuicyjny formularz dostępny na stronie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj