Każdy z nas ma nieco inne predyspozycje i preferencje zawodowe. Jedni odnajdują się w zaciszu arkusza kalkulacyjnego lub przy majsterkowaniu, inni realizują się w roli liderki lub frontmana, a jeszcze inni znajdują się gdzieś pośrodku, potrzebując różnorodnych zajęć.

Przestrzenią, w której spotkamy miejsce dla każdego z wyżej wymienionych stylów pracy, jest salon samochodowy działający w ramach sieci dealerskiej. Zobaczmy zatem, jak wygląda praca w motoryzacji.

Praca z prestiżowym logo

Różnorodność zadań, w ramach których można realizować się zawodowo, to tylko jeden ze znaków rozpoznawczych dobrego pracodawcy. Szukanie pracy bywa jednak dosyć skomplikowane i niekiedy żmudne. Warto więc zwracać uwagę na znaki ostrzegawcze takie jak historia działania danej firmy, renoma wytwarzanych przez nią produktów czy opinie na rynku.

Im pracodawca bardziej rozpoznawalny, mogący się poszczycić osiągnięciami i długą historią funkcjonowania, tym większe szanse, że może on być gwarantem naszej wymarzonej pracy. Jednym z takich przedsiębiorstw jest BMW marka, której synonimami są jakość, rzetelność i perfekcja. Co równie ważne, jest tak nieprzerwanie od ponad stu lat.

Na taki obraz marki pracują wszyscy zatrudnieni, ale w sposób szczególny ci, którzy utrzymują bezpośrednie relacje z Klientami. Należą do nich m.in. pracownicy sieci dealerskiej – doradca serwisowy, doradca ds. sprzedaży, mechanik samochodowy, magazynier części, asystent serwisu, elektromechanik czy też specjalista ds. telefonicznej obsługi Klienta.

Praca zespołowa

Praca w motoryzacji, w tym przypadku w salonie samochodowym, należy do kategorii prac zespołowych. Oczywiście, każdy rozlicza się sam z indywidualnych osiągnięć, jednak nie zmienia to faktu, że na ostateczny wynik, w postaci zadowolenia Klienta, pracują wszyscy.

Elementem ułatwiającym i spajającym grę zespołową jest system CRM (ang. customer relationship management). Dzięki niemu pracownicy serwisu mają wgląd w historię obsługi auta Klienta, mogą też monitorować postępy w zakresie serwisu czy rozliczenia usług świadczonych na jego rzecz.

Oczekiwania stawiane pracownikom

W odniesieniu do stanowisk, które wiążą się z kontaktem z Klientem, z reguły oczekuje się jedno- lub dwuletniego doświadczenia w obsłudze bezpośredniej oraz podstaw wiedzy technicznej z zakresu budowy pojazdu i technologii napraw. Ważne są również odpowiednia prezencja oraz wysoka kultura osobista.

Jeśli chodzi o stanowiska związane z naprawą aut, wymagane jest przede wszystkim wykształcenie techniczne oraz staż pracy.

W stosunku do wszystkich pracowników salonu oczekuje się posiadania prawa jazdy kategorii B.

W zamian pracownicy salonu mogą liczyć na stabilne zatrudnienie, kompleksowe programy szkoleniowe, wsparcie dalszego rozwoju oraz dodatkowe bonusy w postaci premii.

Jak się rekrutuje w BMW?

Oferty pracy w BMW obejmują stanowiska o różnym charakterze, zatem i sposoby rekrutacji na nie przebiegają w odmienny sposób. Dla osób, które w przyszłości chciałyby się zajmować bezpośrednią obsługą Klienta, np. w roli doradcy ds. sprzedaży czy doradcy serwisu przygotowano dodatkowe, interaktywne elementy procesu rekrutacyjnego w postaci kompetencyjnej wideogry.

W przypadku innych stanowisk proces jest nieco bardziej uproszczony. Co ważne, każdorazowo wspiera go profesjonalna firma rekrutacyjna.

Aby zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy w BMW, należy odwiedzić portal rekrutacyjny praca-dealerbmw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj